Miltonduff 10 jaar (Gordon & MacPhail)

Miltonduff 10 jaar (Gordon & MacPhail)

miltonduff-10yr Miltonduff 10 years by Gordon & Macphail

De distilleerderij van Miltonduff staat ten zuidwesten van de stad Elgin aan de oevers van de rivier de Black Burn. De naam is afkomstig van het gelijknamige dorp. Duff is ook de naam van de familie, die vroeger de grond in deze omgeving bezat. De distilleerderij is gebouwd omstreeks 1824 en er is weinig bekend omtrent de eerste eigenaren. In de jaren ’90 is Miltonduff verkocht aan William Stuart, die ook toen mede-eigenaar van Highland Park was. In 1951 werd de distilleerderij door nieuwe eigenaren weer verbouwd en in 1964 werden er 2 Loch Lomond still naast de gewone stills geplaatst. Mosstowie werd de whisky genoemd (naar de plaats Mosstowie) die gestookt werden in de Lomond stills.

Uitgebreide informatie

Tussen 1974 en 1975 werd de distilleerderij weer verbouwd en kwamen er nog 2 stills bij. Ook het mash house werd volledig verbouwd. De productie kwam nu op zo’n 2,3 miljoen liter per jaar. De LochLomond stills werden vervangen in 1981 door de gangbare stills en de capaciteit kwam toen op 5 miljoen liters. Wat een bijzonder hoog is voor een maltdistilleerderij in Schotland. In het stillhouse van de Miltonduff distilleerderij staan drie wash stills en drie spirit stills. De spirit stills worden verhit met stoom. De drie wash stills worden extern verhit, d.w.z. dat de wash in deze stills circuleert en buiten de stills verwarmt wordt door een warmtewisselaar, die verhit wordt door het warme water van de condensors. Er zijn 18 roestvrij stalen wash backs, die geheel afgesloten zijn, waardoor het koolzuur dat vrijkomt tijdens de gisting, op een veilige manier kan worden afgevoerd. De rijping van de new spirit vindt plaats op bourbonvaten. Het water voor de distillatie komt uit lokale bronnen. Het koelwater voor de condensors komt uit het riviertje de Black Burn, die langs de distilleerderij stroomt. Slechts een heel klein gedeelte van de productie wordt als single malt door Independant Bottlers op de markt gebracht.

Proefnotitie

Kleur: licht goud. Neus: zacht met fruitige aroma’s (rode appels), gevolgd door zoete fudge tonen en honing. Met water, fruitige aroma’s van rozijnen met geurende tonen van heide en granen. Smaak: fijne tonen van granen, Sevilla marmalade en stroop. Met water, zoete fruitige tonen dan tonen van graan, iets kruidig (hout) met tonen van vers gesneden bloemen en wat grassig. De afdronk is tamelijk lang, fraai in balans met zoetige aroma’s en zachte tonen van het hout.

Marieke Bult-Steenstra
Marieke Bult-Steenstra
17/03/2022
Prachtige slijterij, tot de nok toe gevuld met alcoholische dranken in mooie flessen.
Henk-Martijn Schuldink
Henk-Martijn Schuldink
23/01/2022
Leuke winkel met kundig whisky advies. Let wel, hier betaal je dan ook voor. 10% bovenop de gemiddelde prijs voor een fles. Kwaliteit mag wat kosten nietwaar.
Marcel
Marcel
19/01/2022
Mooie winkel, vriendelijk personeel en goede informatie over de dranken, aanrader, lekkere whisky gescoord, 😃
Berthil Van Tebberen
Berthil Van Tebberen
19/12/2021
Mensen met verstand van zaken. En ze pakken je cadeau erg mooi en feestelijk in. Een genot om eens rond te kijken. Voor mij de beste slijterij van Nederland
Willem Snoeijer
Willem Snoeijer
20/10/2021
Leuke winkel veel keuze hebben ze
Harjan Knol
Harjan Knol
17/10/2021
Ik ga er toch wel regelmatig even naar binnen ,maar ik kom er nooit uit met lege handen. Het is gewoon een een winkel waar je echt blij van wordt. Je krijgt altijd een vriendelijk ontvangs en als je iets speciaals zoekt krijg je zeker iets waar je in eerste instantie nooit aan had gedacht. Als je de winkel binnen komt kijk je je ogen uit ,het staat er vol van de kelder tot aan het plafond
Rob Vos
Rob Vos
18/09/2021
Slijterij Bartels heeft veel keuze en een groot assortiment met vele bijzondere soorten wijn, whiskey's, Rum en andere soorten spraakwater. Daarnaast is het ook nog eens een gezellige authentieke winkel. En vergeet niet de authentieke wijnkelder. Zeker de moeite waard van het bezoeken en dan met iets lekkers naar huis af te reizen. En de hond mag altijd mee naar binnen. Vriendelijke en sociale bediening die graag met je meedenkt.